Stotinuosamdeset trkača i trkačica iz cijele BiH i okolnih zemalja učestvovalo je u 1st Unusual marathonu koji je uspješno održan u Sarajevu 20.01.2019. godine.

Od 180 takmičara, njih 45 najhrabrijih istrčali su maraton i uspješno prošli kroz cilj. Dok su ostali hrabri takmičari u timovima, od po tri člana, učestvovali u štafetnoj utrci i tako zajedničkim snagama savladali dužinu od 42195m.

Start i finish utrke bio je u Centru Safet Zajko na atletskoj stazi, a trkaači su ostatak utrke istrčali po unaprijed definisanoj ruti koja se prostirala od Darive do kraja Velike aleje na Ilidži.
Uprkos lošem vremenu, veći dio puta bio je prekriven snijegom i činjenici da motorni saobraćaj nije bio zaustavljen, važno je istaći da nije bilo nikakvih neželjenih događaja u toku utrke i da su svi trkači bezbjedno i sigurno prošli kroz ciljnu kapiju.

Iako uslovi za trčanje nisu bili idealni, naši takmičari su se odlično snašli. Tako je prvi kroz cilj u konkurenciji maratonaca prošao Amerikanac Matthew Simonson sa vremenom od 3:08:44. U konkurenciji maratonki prva kroz cilj je prošla Amela Trožić sa rezultatom od 4:00:16.

U konkurenciji štafeta prvo mjesto zauzela je ekipa “AAA”, a njihov rezultat je bio 3:13:29.

JOŠ JEDNOM NAPOMINJEMO SVE UČESNIKE DA POSTAVE ISTRČANU RUTU NA SVOJ STRAVA ACCOUNT I AKO VEĆ NISU, DA ŠTO PRIJE POŠALJU SVOJ STRAVA ACCOUNT NA INFO@ATLETA.BA KAKO BI GA MOGLI PREKONTROLISATI.
U SLUČAJU DA NE POSTAVITE RUTU I NE PRIJAVITE ACCOUNT SMATRAĆE SE DA NISTE ISTRČALI ZADANOM RUTOM I BIĆETE DISKVALIFIKOVANI, TE SE VAŠ REZULTAT I PLASMAN NEĆE PRIKAZATI U FINALNIM REZULTATIMA.

U nastavku vam donosimo rezultate prva tri plasmana u konkurenciji maratonaca, maratonki i štafeta.

3 Džarminovci 03:17:49 Mahir Mujić Mirela Čučak Ervin Pašić

Hvala svima koji su učestvovali u organzaciji ovog događaja i svim takmičarima, a posebno onima koji su došli iz drugih gradova, koji su svojim prisustvom i učešćem  dali podršku ovom projektu.  Vidimo se na nekom drugom događaju!