7. Atletski miting Novi Grad Sarajevo, koji je jučer održan u Centru “Safet Zajko”, okupio je mnogo takmičara iz BiH, Srbije, Hrvatske, Makedonije, Italije.

Program ovogodišnjeg, sedmog mitinga, za razliku od prošle godine bio je obogaćen sa novom disciplinom 400m pr. za žene, a pored toga atletičari su se takmičili i u disciplinama 100m, 100m prepone, 110m prepone, skok u dalj, 400m, 800m, 1500m, 3000m, kugla te nova disciplina revijalnog programa 60m za dječake i djevojčice.

Na najbržoj disciplini 100m prvo mjesto osvojio je Aleksa Kijanović, najbrži sprinter iz Srbije rezultatom 10.50s. Drugo mjesto zauzeo je Hajrudin Vejzović sa rezultatom 10.59s, dok je treće mjesto osvojio Edhem Vikalo sa rezultatom 10.74s. Kod žena najbrža je bila Almina Rašić sa rezultatom 12.40s. Drugo mjesto zauzela je Una Ban sa rezultatom 12.64s, dok je treće mjesto osvojila Renea Karlović.

U bacanju kugle nastupalo je nekoliko olimpijaca. Prvo mjesto osvojio je Asmir Kolašinac sa najdužim hicem 20.34m, drugo mjesto zauzeo je Mesud Pezer sa hicem 20.31m, dok je treće mjesto osvojio Veljko Nedeljković sa hicem 18.16m. U kategoriji žena prvo mjesto osvojila je Dženisa Gusinac sa hicem 13.35m. Drugo mjesto osvojila je Kristina Popović sa hicem 13.12m, a treće mjesto zauzela je Kanita Brka sa hicem 10.24m.

U disciplini 110m prepone muškarci, prvo mjesto osvojio je Matija Lučić, a drugo mjesto Luka Kezunović. U disciplini 100m prepone nastupale su žene. Prvo mjesto osvojila je Adna Čomor, drugo mjesto Ema Islamović, a treće mjesto Jovana Mijanović.

Na disciplini 200m nastupio je Olimpijac Jovan Stojoski i osvojio prvo mjesto sa rezultatom 21.37s, drugo mjesto zauzeo je Egon Savić sa rezultatom 21.94s, dok je treće mjesto osvojio Miloš Grujić.

Na disciplini 800m kod muškaraca najbrži je bio Leonardo Tesini sa rezultatom 1:52.89, drugo mjesto osvojio je Nikola Kutić sa rezultatom 2:03.12, dok je treće mjesto osvojio Vladimir Pejčić. U kategoriji žena prvo mjesto osvojila je Jelena Gajić sa rezultatom 2:05.41. Drugo mjesto zauzela je Ivona Zemunik, a treće mjesto osvojila je Teodora Ćubrilović.

U disciplini 400m prvo mjesto osvojio je Abedin Mujezinović, član AK Sarajevo sa rezultatom 47.94 Drugo mjesto osvojio je Nikola Vasković, a treće mjesto zauzeo je Amel Aščerić. U kategoriji žena prvo mjesto osvojila je Kristina Stojković sa rezultatom 57.69s. Drugo mjesto zauzela je Neđada Ramić, a treće Tea Krolo. U disciplini 400m prepone u kategoriji žena prvo mjesto zauzela je Maša Garić sa rezultatom 1:01.59. Drugo mjesto osvojila je Belma Ćuran.

U disciplini skok u dalj, prvo mjesto osvojio je Sedin Heco sa rezultatom 6.96m. Drugo mjesto zauzeo je Stefan Stanković sa skokom od 6.49m, dok je treće mjesto osvojio Andrej Ćebić sa skokom od 6.09m. Kod žena prvo mjesto osvojila je Adna Čomor sa skokom od 5.22m, drugo mjesto zauzela je Sara Bajramović sa rezultatom od 5.19m, dok je treće mjesto osvojila Dora Marić sa skokom od 5.16m.

U disciplini 1500m takmičile su se žene. Prvo mjesto osvojila je Klara Andrijašević sa rezultatom 4:33.47, dok je drugo mjesto zauzela Magdalena Katana, a treće mjesto osvojila je Emina Alagić.

U najdužoj disciplini ovog mitinga, 3000m za muškarce, prvo mjesto osvojio je Mlađen Samardžić, drugo mjesto osvojio je Caleb Greenwich, a treće mjesto osvojio je Gabriel Greenwich.

U revijalnoj utrci na 60m za muškarce, prvo mjesto osvojio je Nedžib Šehić sa rezultatom 7.96m, drugo mjesto zauzeo je Edin Šehović, dok je treće mjesto osvojio Alija Kremo. U istoj disciplini u kategoriji žena prvo mjesto osvojila je Ajna Hasaković sa rezultatom 8.47s, drugo mjesto osvojila je Helen Marić, dok je treće mjesto zauzela Lamija Slatina.

Vrijedi istaći da je na ovom mitingu ostvareno dosta dobrih rezultata, a atletičari su uspjeli oboriti svoje lične rekorde, kao i ostvariti norme za Balkansko prvenstvo za mlađe juniore i juniorke.

U prilogu Vam dostavljamo bilten našeg mitinga!